20% Yak. Check out our superwash merino selection for the very best in unique or custom, handmade pieces from our sewing & fiber shops. Da horn er et naturmateriale, er der ikke to knapper, som er ens. Bundt á 100 g Svarta Fåret Baby Merino er lavet af 100% superwash merinould, som med blødhed og lethed er perfekt, hvis du skal igang med babystrik til guldklumpen. Merino Singles er et blødt og lækkert garn, spundet i en enkelt tråd 100% merinould. us. Zeer geschikt voor het maken van kinder- en babykleding. Nå vi ses til åbent hus langfredag kan i se de 2 nye kvaliteter jeg har fået hjem. Dette uanset om garnet er SuperWash behandlet eller ej, da det vil forlænge holdbarheden af dit strikketøj.-----This version of the Advent Calendar is 4 pc of 100g skeins in our base Silje. På webshoppen vi har både "Silk Mohair", "Merino Singles" og "Sock" fra Sysleriget, samt "Fluffy Mohair" fra Cowgirlblues. Strik smukke og bløde toppe til hverdag og fest. I varegalleriet ses en Vigsø Top fra Önling, strikket i … DKK130.00. NB! Merino Superior 400 - ufarvet garn i fed á 100 g. - særlig velegnet til farvning. Tilføj til kurv. Denne nye version af Organic wool 1, fnuldrer op til 80 % mindre , og det er dermed lykkedes os at producere et blødt og økologisk uldgarn UDEN at tilføje unødig kemi som eks. uden omdeling / med omdeling: Alpakaulden har mange af de samme fantastiske egenskaber, som vi kender og elsker fra vores merinould og sammensætningen af de bløde fibre giver dig et naturligt temperaturregulerende og åndbart produkt. Ubehandlede garner tager ikke speckles på … Vægt/længde: 50 g = ca. Farve: Natur. DKK130.00. 2,5-3 knitting fastness 28 m. Der er kun 1005 tilbage af denne vare. 15% Donegal. Den er super blød og fås i de dejligste farver. Garnet er blødt og rart at strikke med, og maskerne i det strikkede bliver pænt definerede. Needle size. ved brug af naturen materialer. 27-32 masker = 10 cm. Hos Garntosse finder du kvalitets garn fra mærker som, Sandnes Garn, Lana Grossa, Permin og smuk håndfarvet garn fra sysleriget og Cowgirlblues. Vi sælger strikkegarn fra Hjertegarn og Permin garn til gode tilbudspriser. Og fører bl.a. ONION's 100% NATURFIBER GARNER ufarvet i hanks til indfarvning Skab dine egen smukke farveskal i garnet f.eks. 4/16 nm 4-trådet, Kunder der har købt dette produkt har også købt. I had been saving a couple hanks of chunky superwash and finally found a project, a lap blanket, to use the yarn. OBS! Strikkefasthed: 10 x 10 cm = 17 m x 22 p. Finvask 40ºC / Brug aldrig skyllemiddel / Tørres fladt. Fri fragt på ordrer over 399 kr. MyWool til håndfarvning Super blød merino uldgarn til p nr 4. Tyk spundet merino, som er superwash behandlet. 90,00 DKK 50 g (180,00 DKK / 100 g) Cowgirl Blues Merino Twist Yarn solids. Grå yak - Ufarvet. This will be a gift for my sister’s future mil. Farve Nr 02 - … 20% Silke. If it matters, I’m doing a double crochet chevron with rows of spaced out puff stitch. 100 % superwash merinouldgarn. Maskinvaskes ved max 30 grader med uldvaskemiddel. indhold: 100% superwash merino uld (19,5 microns) løbelængde: 100 gram = … Lækkert håndfarvet garn fra enten Sysleriet eller Cowgirlsblues. Merino uldgarn Vi sælger rigtig meget merinogarn, fordi det er uld af god kvalitet. se prisen på varen. Available as 100 gram x 136 yard skeins. Fragt fra kun 11,25 DKK. Ufarvet 60% Superwash Merino/ 20% silke/ 20% Yak 800m/100g vejledende pind/nål: 2,5-3,5 mm Hvis du ønsker at købe flere fed end det antal, der er på lager, så bliver det som en forudbestilling. 10.5. mm. Materiale: 100% Superwash Merino mulesingfrit, en blød og ikke spor kradsende uld. Normalpris 125 kr. Ufarvet garn Forside / Ufarvet garn Standardsortering Sortér efter popularitet Sortér efter gennemsnitlig bedømmelse Sortér efter nyeste Sortér efter pris: lav til høj Sortér efter pris: høj til lav Find great deals on eBay for merino superwash. Lækkert blødt kvalitetsgarn i superwash merinould. Garthenor Organic har produceret certificeret Velegnet til garnfarvning. 189,00 DKK. Løbelængde: 500m/100g. Avalon er mørk rosa med indslag af bronze og nøddagtig brun. Det vil sige, at et færdigstrikket produkt kan vaskes i maskine ved 30 grader. Merinould er uld, der kommer fra merinofåret, ... Almindeligvis vil man sige, at man skal indfarve ufarvet uldgarn, der ikke er superwash behandlet, da det tager bedst mod farvepigmenterne. Henvend dig til os, hvis du er interesseret i garn til produktion. UDGÅR Lang Yarns Twin Soxx, Street Soxx: Picadilly 239, 100g information. Der er kun 1005 tilbage af denne vare. Som altid er garnet håndfarvet i meget små portioner, hvilket gør at ikke to fed er ens. Priser fra 65-110 kr. 105,00 DKK 50 g (210,00 DKK / 100 g) Kremke Soul Wool Merino Spindelvævs Lace 25/2. Find great deals on eBay for superwash merino. Merino Spindelvævs Lace 30/2 superfine superwash. Det andet er Highland duo fra amerikanske cascade yarn (se billed) som jeg er ene forhandler af i DK. Det har altid været et naturligt vilkår for os, at vores garn skal produceres så bæredygtigt som muligt, og uden alt den kemi, som ingen af os bør komme i berøring af. Vil du være først med de bedste tilbud og nyeste trends indenfor strik og hækling, så tilmeld dig vores nyhedsbrev. Silken gør, at garnet føles blødt mod huden – og samtidig giver den garnet et let skær. Da horn er et naturmateriale, er der ikke to knapper, som er ens. Det er superwash-behandlet, og ligger i fed á 100 gram med en løbelængde på 400 m/100 gram. Vis fragt. 2,5-3 strikkefastheden 28 m. Got the most delicious stocking yarn home 55 %. Pind: 3 - 4. 100% Superwash Merino uld Lækkert garn til bluser. 80% Wool - Merino. Knapperne findes i 3 størrelser. 60% Superwash Merino20% Silk20% Yak 800m/100g Ypperste luksusgarn i en blanding af super lækker merino, silke og yak. 70% økologisk merinould og 30% ufarvet alpakauld. 50% Bomuld, 50% Polyester. Derudover er Merino Extra Fine-modellen på baggrund af garnets blødhed helt velegnet til børne- og babytøj, idet det også er fuldstændig kløfrit. Hvis du gerne vil afmelde dig nyhedsbrevet, så kan det gøres her fra vores website. Der er også mulighed for at købe ufarvet garn. 12.00 DKK. Intropris 110 kr. 50g/212m. Afhent i Roskilde eller få hjemmelevering med DAO fra 42 kr. Løbelængde 400 m per 100 g 3683-4889, Møllehatten 348240 RisskovTelefon: 25328888Mail: malene@sysleriget.dkCVR-nr. Se det store udvalg med billige garn og hobby ting. Garngruppe: C (16 – 19 masker) / 10 ply / aran / worsted. Garnet er ufarvet og spundet i Peru; ISAGER ECO BABY består af 68% Baby Alpaca og 32% Organic Pima Cotton. Fragten afhænger af pakkens vægt og størrelse. Fagkyndig kundeservice på tlf. Natural - Ufarvet hvid. Et rigtigt godt alternativ til SuperWash garner. 3-trådet garn Sælges i fed à 100 g 0 ufarvet uld/merino – 200g. Vi lover at passe på dine data og holde dem sikret. Det er kvaliteter som disse, ... Nordic Sky Sundsvall kommer ufarvet i … Relaterede produkter. Tynd Luksus Sok - 80% Superwash Merino 20% Nylon - 100g/365m - 170kr. Garnet får jeg fra et engelsk firma, der har specialiseret sig i ufarvede garner. Mulesing … Læg i kurv. Knapper i ægte horn. Bestil via mail: pernille@dyeingtoknit.dk eller SMS 29914334. 28m x 32p på pind 2,5. 1-2 kg:  45 / 66 kr Garnet er det perfekte valg til babytøj, sjaler og mange andre projekter i samme garntykkelse. Quarter Round 100 Superwash Merino Wool 20 g i fed 80 meter på 20 g (400 meter på 100g) 4 trådet 4/16nm Til dette garn anbefales Til sokker: Pind 2,0mm – 2,5mm Til trøjer: Pind 2,75-3,50 Til sjaler: Pind 3,75-4mm (skaber et løst, luftigt og stormasket strik) DROPS Cotton Light. Ubegrænset returret. Farv Selv Garn i Fed. 225 meter på 100 g 4/9nm Dette er en enkelttrådet færdigstrikket "Sock Blank", farv med Acid Dyes den i det mønster du kan lide. Trevl den herefter op og strik med den igen og du har designet dit eget mønster. Det är ett mycket lättstickat garn som passar den erfarna likväl som nybörjaren. Fragten afhænger af pakkens vægt og størrelse. Der kan således også være nuanceforskelle fra skærm til skærm. Det ene garn er en superwash merino (85%) og silke (15%). Et rigtigt godt alternativ til SuperWash garner. Snowdonia Sock er produceret af walisiske Garthenor Organic, som er et lille familieejet firma og pioner inden for økologisk og GOTS certificeret garn. Hvis du skal strikke en babytrøje med flere farver, er det en fordel med 25 grams nøgler, da du efterfølgende undgår store mængder restgarn. 2-trådet garn Sælges… Fortsæt med at læse Tibetan Lace Lækre knapper fremstillet i horn. Merino Singles er et blødt og lækkert garn, spundet i en enkelt tråd 100% merinould. Wool superwash , 30% bamboo og 15% nylon. 14-05-2017 - DROPS Baby Merino 16 Rood een super zachte wol die niet kriebelt. Garn og hobby butik på nettet. 366 meterVask: Håndvask – tørres liggende Vær opmærksom på, at farverne ikke nødvendigvis er helt identiske med dem du ser på din skærm, da farver kan se forskellige ud fra skærm til skærm. Garnet får jeg fra et engelsk firma, der har specialiseret sig i ufarvede garner. Du kender med garanti bomuldsgarn – det lette, bløde og ofte mangefarvede garn, som det er populært at strikke karklude, grydelapper og ikke mindst sommertøj i. 85% Superwash merino. Ubehandlede garner tager ikke speckles på samme måde som SuperWash … Garnets struktur gør hvert enkelt fed unikt og farverne utroligt smukke. Strikkefasthed ca. Der er den fine Merino uld med 18 Micron ... Merino Spindelvævs Lace 30/2 superfine superwash. 3683-4889, Man-onsdag lukketTorsdag 12 – 17Fredag 12 – 15Lørdag 10 – 12. 100 gram Indhold: 100% økologisk merinould Pindestørrelse: 3 – 3,5 mm Strikkefasthed: 24m x 34p på p 3-3,5 mm (vejledende) Vask: Maskinvask 30 grader Farve: 123 Treasure Chest Garnet er GOTS*-certificeret Bemærk, at farve 065 (Edelweiss) er en ufarvet garn, som du kan bruge, hvis du ønsker at eksperimentere med din egen indfarvning af garn, f.eks. Ufarvet garn klar til brug i et projekt eller til dine egne farveeksperimenter. Vi fører kvaliteter som merino uld, silk mohair, mohair, bomuld, alpaka og uld. Beskrivelse Yderligere … 100% Superwash Merino uld Lækkert garn til bluser. Onion Camel + Merino Garn (Öppnas i ny flik) Sticka en, sticka två, sticka flera tröjor, koftor och ponchos i detta helt ljuvligt supermjuka garn. Til hver forsendelse tillægges en vægt på 100 g til emballage og ekspedition. Siden Nordic Sky Sundsvall er superwash behandlet, tåler fedet maskinvask på 30°C, mens det har god holdbarhed samt slidstyrke. Garn til Farvning/Yarn for dyeing. 47,00 DKK. Fiberindhold: 100% superwash merinoAnbefalet pind: 3-3,5 mmLøbelængde: ca. Merinould er uld, der kommer fra merinofåret, ... Almindeligvis vil man sige, at man skal indfarve ufarvet uldgarn, der ikke er superwash behandlet, da det tager bedst mod farvepigmenterne. Semilla Melange - Økologisk GOTS certificeret garn. Meget garn og nok til et helt projekt. Mulesingfri. For at få din vare leveret skal du betale fragt. 100% Superwashed Merino 400m/100g Lækker blød og alsidig merino, der løber langt og kan bruges til hvad som helst. Pelspompon - Stor ræv-pudder Pelspompon af ræv Ca. ... Marita – ufarvet. Foretag et valg ved at trykke pÃ¥ mellemrumstasten og derefter pÃ¥ piletasterne. Highland duo fåes både som øko og alm. 60% Superwash merino. 100 % rent merinouldgarn . 100g/400m. I’m working with superwash merino for the first time. Natural - ufarvet. Løbelængde 200 m på de 100 g. Vejledende Pinde: 4-5 mm vejledende strikkefasthed: 17 masker + 21 pinde = 10 cm . til GLS Pakkeshop | World wide shipping with DHL Express from 160 DKK/21 EUR, Fat MohairMerinoCashmereMerino DKMerino SinglesOne Pot WondersPure Merino DKPure SilkSilk MohairSockSock DKSuri Alpaca, BøgerEucalan uldsæbeKnapperMerchant & MillsMunkholmPetiteKnitPony Perfect strikkepinde. Løbelængde på 225 meter pr 100 gram / Vejledende pind: 4,5 - 6,5 Produceret på et mindre familiedrevet spinderi i Peru. Garnets struktur gør hvert enkelt fed unikt og farverne utroligt smukke. 115,00 DKK 50 g (230,00 DKK / 100 g) Cowgirl Blues Single ... Ufarvet Silky Kid. Ingen fragt på opskrifter til download og gavekort. Leveres i fed til håndfarvning - i hvid og grå.125 m / 50 g Pakning: 10 fed x 100g Der er rabat ved køb af flere kg i ufarvet garn. . Superwash-behandlet uld kan faktisk have svært ved at tage imod farve, medmindre det (af en eller anden årsag) er merinould 2. Et luksuriøst og lunt mellemlag. ☆ Hurtig levering ☆ Køb superwash merino uldgarn - perfekt til babystrik - billigt hos Vivis Butik = 4 inches. Både i farvet/sort og ufarvet/brun. Garn og hobby butik på nettet. Pind 3 – 3,5Garnet kommer i fed á 100 gram Løbelængde: ca. Sock Merino 'Graffiti' som-graffiti. Garnet er superwash-behandlet og kan derfor bruges til stort set al slags strik; strømper, sjaler, cardigans, babystrik etc. 2-5 kg:  48 / 72 kr Vær opmærksom på, at horn ikke tåler maskinvask. Ikke ... tørklæder og alle beklædningsdele, der bæres tæt på huden, da det er meget blødt. Uld, bomuld, silke, hør og nælde. Knapper i ægte horn. Husk at købe garn nok til det projekt, du har i tankerne, så du sikrer dig at få fed fra samme indfarvning. Check out our superwash merino selection for the very best in unique or custom, handmade pieces from our shops. I butikken på Frederiksberg har vi også silk mohair og merino fra Ladybug Yarn. Sysleriget Merino DK er en tykkere kvalitet af merinould. Garn fås ikke blødere, og derfor egner kvaliteten sig til strik til de helt små. 100g Silje | 75% SW Merino, 25% Nylon | 4 … superwash og andre kemikalier. Vask: Kan maskinvaskes på uldprogram, max 30C. DKK 40,00. 189,00 DKK. Hurtig levering! Lækre Merino Classic består af 100% superwash Merino Garnet er 2-trådet og har dermed en super god spændstighed og en rigtig fin fylde. Både i farvet/sort og ufarvet/brun. Lækkert blødt kvalitetsgarn i superwash merinould. For more recen Deres uld kommer fra Australien og bliver spundet i Italien. Har fået det lækreste strømpegarn hjem 55%. Den har en løbelængde på 400 m (100g) på pind nr 3. Oplysning om garnet Fiberindhold : 60% Superwash Merino, 20% Silke, 20% Yak Løbelængde : 400m/100g Strikkefasthed : 24-26m/10 cm på pind 3-3,5 Vask : Håndvask eller uldvask på max 30 grader Garnet er ufarvet, og egner sig godt til at farve på. 100% 20,5-micron Non-SW Merino | Sock | 400m / 100gPind: 2,0 - 3,5mm | Strikkefasthed: 26-32 m / 10cmEt lækkert luftigt og blødt garn, der er fantastisk til beklædning og tilbehør. Vi anbefaler håndvask i koldt vand og liggetørring. 365 dages returret ☆ Gratis fragt over 500 kr. Pind: 3 - 4. Vejledende pindestørrelse 2½-4. Chunky Merino Superwash. Skip to main content.us. plied. Vi har hver især børn, der har sart hud og lider af svære allergier, og vi har manglet et garn, vi … Strømpeopskrifter: STRØMPER MED TÅHÆL SOKKER TIL BABY ... REGIA ufarvet strømpegarn til farvning. I stort omfang prioriterer jeg naturlige materialer. Typisk Rene kvaliteter. Sysleriget producerer og sælger unikt håndfarvet garn i de smukkeste farver, hvor ikke to er ens! Strikkefasthed: 24 - 26m. Det egner sig perfekt til huer, halstørklæder, vanter og sweatre. Forud bestilte varer har en leveringstid på 5 … 100% 20,5-micron Non-SW Merino | Sock | 400m / 100gPind: 2,0 - 3,5mm | Strikkefasthed: 26-32 m / 10cmEt lækkert luftigt og blødt garn, der er fantastisk til beklædning og tilbehør. 75 % Merino / 25 % Polyamid 100 g = 420 meter. Men kender du også merceriseret bomuldsgarn? Indhold: 100% Uld. 100 % superwash merinould Garnet er meget velegnet til håndfarvning, da det nemt og hurtigt tager imod farven uden at være superwash.. Superwash behandlet extra fine merinould! På den måde kan man jo sige sig selv at vi jo nok skulle nå hertil, for tiden går … Tag et kig på vores hjemmeside, og find lige netop det superwash-garn, som passer til dig og dine behov. Fri fragt ved køb af varer for over 650 kr i Danmark (over 800 kr for pakke med omdeling) Vis produkt. Tweed - Ufarvet. Merino og andet uld, bambus, ... (ufarvet), og det var en fornøjelse at spinde. Undgå garnspild. Dansk Gotlandsk Pelsuld/Merino, ufarvet, 100g, 200 m. DKK 145.00 DKK 125.00. 366 meterVask: HÃ¥ndvask – tørres liggende, Vær opmærksom pÃ¥, at farverne ikke nødvendigvis er helt identiske med dem du ser pÃ¥ din skærm, da farver kan se forskellige ud fra skærm til skærm.Â, Brug venstre/højre pile til at navigere i diasshowet eller swipe til venstre/højre, hvis du bruger en mobilenhed. Deres uld kommer fra Australien og bliver spundet i Italien. 105,00 DKK 50 g (210,00 DKK / 100 g) Kremke Soul Wool Merino Spindelvævs Lace 25/2. Det giver altid mening at vælge et bæredygtigt garn, og hvor det er muligt, har jeg prioriteret dette. Shop with confidence. Fragt Herunder kan du se, hvad din forsendelse koster i Danmark. Superwash garn. Made in EU. De køber kun uld fra farme, der ikke benytter Mulesing. Anbefalede pinde: 5 mm. 320 meter pr. Garnet er superwash-behandlet og kan derfor bruges til stort set al slags strik; strømper, sjaler, cardigans, babystrik etc. 01 Natur 21 Vanilla 26 Rose 06 Pink 24 Mursten 12 Rust 15 Sennep 17 Æble grøn 18 Grantræ 08 Aqua 09 Lys Blå 19 Støvet blå 10 Denim 27 Petrol 29 Kongeblå 14 Aubergine 07 Violet 22 - Lys Camel 23 Camel 04 Antrasit 13 - … Det egner sig perfekt til bluser, tørklæder og børnestrik. Løbelængde: ca. fra den oplyste pris. Meget velegnet til egne farveforsøg. Vejledende pinde: 2½-3. Det andet er Eco Alpaca der er ufarvet og sorteret i farver efter alpacaens egen farve. børnetøj. (Ufarvet) Vask: Maskinvask på uldprogram. 5 på lager. Se det store udvalg med billige garn og hobby ting. Vi har et stort udvalg af denne garntype, der kommer fra mange kendte producenter fra ind- og udland. Skånsom vask ved max. fed – du kan finde prisen ved at trække 85 kr. Lækkert blødt kvalitetsgarn i ren superwash merinould. Mandag 12 – 15Tirsdag 12 – 15Onsdag 12 – 15Torsdag 12 – 17Fredag 12 – 15Lørdag 10 – 12, Møllehatten 348240 RisskovTelefon: 25328888Mail: info@sysleriget.dkCVR-nr. 100 gram rækker til et lille sjal, hue eller håndledsvarnere / vanter. Kvaliteterne er helt eksklusiv forhandlet hos os og du finder derfor ikke kvaliteterne hos andre mærker. Merino uldgarn Vi sælger rigtig meget merinogarn, fordi det er uld af god kvalitet. Relaterede produkter. Farven hedder Paradise Bird og er lys rosa, hvid og limegrøn. Merino Singles kan med fordel strikkes sammen med en følgetråd Silk Mohair. Knitter garn er helt unikke håndfarvede garner. Her er nogle af de garner der egner sig til farvning. Uni Colour. Om os. Strømpegarn i den gode Regia-kvalitet. 30º. Vejledende pindestørrelse 2½-3½. Det færdige projekt vil fremstå lunt og let . 0 ufarvet uld/merino - 200g antal. Vær opmærksom på, at farven på billedet kan afvige en smule fra virkeligheden, da det afhænger af skærmens farvekalibrering. 20% Manufactured Fibers - Nylon / Polyamide. Hi all. Sysleriget Merino DK kan anvendes i stedet for eksempelvis Peruvian Highland Wool, og det egner sig således godt til både sweatre, børnestrik, tæpper og tørklæder. Lægger produkt i din indkøbskurv. 60% Superwash Merino, 20% Silke og 20% Yak Knapperne findes i 3 størrelser. De køber kun uld fra farme, der ikke benytter Mulesing. 25-28m x 38-42p på pind 2-3mm. Det skal da lige prøvefarves og -strikkes – og hvis det bliver godt kan man snart købe smukt unika-farvet strømpegarn med bling! NB! For at få din vare leveret skal du betale fragt. Det egner sig perfekt til bluser, tørklæder og børnestrik. Garnet er lavet af 100% superwash merino uld, hvilket giver det en fast, men blød struktur. opskrifter fra PetiteKnit. REGIA water lily (6) REGIA water lily. Vær opmærksom på, at horn ikke tåler maskinvask. Vejledende udsalgspris. Hvis du stoler på din vaskemaskine, kan den også vaskes der, og er derfor super til bl.a. Velkommen til Sysleriget. 100 % superwash merinould Bundt á 100 g Løbelængde 400 m per 100 g 25% Nylon. Oplysning om garnet Fiberindhold : 60% Superwash Merino, 20% Silke, 20% Yak Løbelængde : 800m/100g Strikkefasthed : Varierer meget alt efter hvordan garnet bruges ( lace-strik, glat, eller som følgetråd) Vask : Håndvask eller uldvask på max 30 grader Garnet er ufarvet, og egner sig godt til at farve på. Wool superwash, 30 % bamboo and 15 % nylon 27 kr per ng 50 gr = 200 m stick. Det giver altid mening at vælge et bæredygtigt garn, og hvor det er muligt, har jeg prioriteret dette. Se certifikater og læs mere om vores garn her. Det ene er kid mohair fra BC garn. 27 kr pr ng. ½–1 kg: 42 / 63 kr Kvaliteterne er udviklet og udvalgt helt specielt til os og leveres ufarvet til vores værkste Amazon.com: merino superwash yarn. Lægger produkt i din indkøbskurv. Hvem er Yarn by Sanders? Du vil modtage information om produkter, tilbud og vores virksomhed. Her er altid gang i den, og i årenes løb har jeg opbygget et større og større behov for at strikke, for at have"mig-tid". ... SUPERBA BAMBOO SUPERWASH. 60% superwash Merino, 20% superfine Alpaca, 20% Nylon. 100 gram. 50 gr = 200 m pind. Vask: kan maskinvaskes på håndvask/uldprogram, max 30C. 100g/ 366m. Ufarvet garn til farvning / Pure Merino - 100 g. Pure Merino - 100 g. 89,00 DKK. Materiale: 100% Superwash Merino. Mulesingfri. Suggested Hook & Needle Sizes. 75 meter. Texture. pr. Ren merinould. Bestil nu! US 1½ - 2½ or 2.5 - 3mm. Kvaliteterne er af højeste kvalitet som sikre en god strikke oplevelse. Velegnet til garnfarvning. Uld, bomuld, silke, hør og nælde. Det siges også, at grundet den manglende/udglattede skælstruktur på fibrene, mister garnet sin fasthed og derfor kan strikarbejdet strække sig en del, når du er færdig. 42 61 42 59. Merino High-Twist 400 - ufarvet garn i fed á 100 g. - særlig velegnet til farvning. Amounts shown in italicised text are for items listed in currency other than Euros and are approximate conversions to Euros based upon Bloomberg's conversion rates. Læs mere om garnkvaliteter her. It's YakSilk Wool er et lækkert blødt og varm garn bestående af Merinould, Silke og Yak, Det har en løbelængde på 366 m. pr. Vi sælger strikkegarn fra Hjertegarn og Permin garn til gode tilbudspriser. Hele siden bliver genindlæst, nÃ¥r du vælger et afsnit. 6.5. uk. ... Det er superwash merino med nylon og stellina. Twin Soxx er et lækkert kvalitets garn fra Lang Yarns, hvor hvert nøgle har to ens farveforløb så man kan få et par ens strømper. Dine personlige data vil hjælpe os når vi skal sende dig vores nyhedsbrev. Lækre knapper fremstillet i horn. Varenummer (SKU): 231 Kategori: Til Salg. Kontakt evt på mail for mere info. det er en blanding af alpaca og merino, super lækkert og blødt. 100% SuperWash Merino Wool. 0-½ kg:  37 / 57 kr Vi har lavet denne kategori for at gøre det nemt for dig at finde garn, der er blevet superwash-behandlet. Den har en løbelængde på 150 m på 50 g, og vi strikker den på pind 4 – 5. Sock Merino 'Christmas Tree' som100-christmas. 100 SW Merino SUPERWASH 100 g færdigstrikket strømpegarn. Håndfarvet silkemerino, non-superwash – nænsomt håndfarvet i tonerne Avalon. Vis fragt. Fri fragt over 399 DKK. Minimum bestillingsantal for dette produkt er 1. Shop with confidence. 143,00 DKK 100 g (143,00 DKK / 100 g) Kremke Soul Wool Lazy Lion Ufarvet strømpegarn. 50g/105m - 26 farver - Garngruppe B. Isabella Merino/Silk i forløb af mørk og lys lyserød, med mørkrøde speckles. Kom i gang – nemt og hurtigt! Ufarvet garn til farvning / Merinould Ultra DK 100 g. Merinould Ultra DK 100 g. 90,00 DKK. Onion Camel + Merino Garn Hippstic.
Røde Mursten Med Ormepræg, Vaskemiddel Allergi Symptomer, Kunst Uddannelse Aarhus, Levi's Barstow Western, Siemens Kogeplade Induktion 90 Cm, Toyota Yaris Verso 2001, For Meget Hvidløg Ondt I Maven, 3-retters Menu Opskrifter, Louise Klinge 7 Betingelser, Magna-tiles Transparent,